Tidtabeller

 

 

  » Hållplatser

 

« tillbaka

 
Uppdaterad tidtabell 2020-08-01 -vi förlänger sommarens tabell t.o.m. 30/9
 
Vi vill gärna köra er även senare i höst men inväntar höstens rekomendationer innan tabellen läggs ut.
 

« tillbaka

 

Stockholm - Mönsterås/Kalmar/Öland (22 juni 2020 - 30 september 2020)

 

Avg Alla dagar   extra avgång 3/8 Ingen just nu  
Cityterminalen 10.00   13.00 16.00  
Rast i Ringarum          
Ank          
Mönsterås, E22 15.05   18.05 21.05  
Kalmar Centralstation 15.40   18.40 21.40  
Färjestaden, Brofästet 16.00   19.00 22.00  
Glömminge 16.10   19.10 22.10  
Rälla 16.20   19.20 22.20  
Borgholm, Resecentrum 16.30   19.30 22.30  
Köpingsvik 16.40   19.40 22.40  
Ormöga 16.45   19.45 22.45  
Föra 16.55   19.55 22.55  
Södvik 17.00   20.00 23.00  
Källa 17.05   20.05 23.05  
Löttorp, vid OKQ8 17.15   20.15 23.15  
Böda 17.30   20.30 23.30  
Böda Sand rondellen* 17.35   20.35 23.35  
Byxelkrok, hamnen* 17.45   20.45 23.45  

 

*Böda sand och Byxelkrok trafikeras t.o.m. 16/8 därefter är Böda start och endhållplats.

Öland/Kalmar/Mönsterås - Stockholm (22 juni 2020 - 30 september 2020)

 

Avg Alla Dagar extra avgång 2/8, 16/8 Ingen just nu
Byxelkrok, hamnen* 07.00 11.30 14.15
Böda Sand rondellen* 07.10 11.40 14.25
Böda 07.15 11.45 14.30
Löttorp, vid OKQ8 07.30 12.00 14.45
Källa 07.35 12.05 14.50
Södvik 07.40 12.10 14.55
Föra 07.45 12.15 15.00
Ormöga 07.50 12.20 15.05
Köpingsvik 08.00 12.30 15.15
Borgholm, Resecentrum 08.10 12.40 15.25
Rälla 08.25 12.55 15.40
Glömminge 08.30 13.00 15.45
Färjestaden, Brofästet 08.40 13.10 15.55
Kalmar Centralstation 09.00 13.30 16.15
Mönsterås, E22 09.35 14.05 16.50
Ank      
Rast i Ringarum      
Cityterminalen 14.45 19.15 22.00

 

*Böda sand och Byxelkrok trafikeras t.o.m. 16/8 därefter är Böda start och endhållplats.

« tillbaka