Tidtabell 20 juni 2022 - 10 juli 2022

« tillbaka

 

Stockholm - Mönsterås/Kalmar/Öland (20 juni 2022 - 10 juli 2022)

 

Avg Alla dagar* Alla dagar*  
Cityterminalen 09.45 13.00  
Rast i Ringarum      
Ank      
Mönsterås, E22 14.50 18.05  
Kalmar Centralstation 15.25 18.40  
Färjestaden, Brofästet 15.45 19.00  
Glömminge 15.55 19.10  
Rälla 16.05 19.20  
Borgholm, Resecentrum 16.15 19.30  
Köpingsvik 16.25 19.40  
Ormöga 16.30 19.45  
Föra 16.40 19.55  
Södvik 16.45 20.00  
Källa 16.50 20.05  
Löttorp, vid OKQ8 17.00 20.15  
Böda 17.15 20.30  
Böda Sand rondellen 17.20 20.35  
Byxelkrok, hamnen 17.30 20.45  

 

*Midsommar från Stockholm:

Torsdag 23/6 Avgångar från Stockholm: 09.45, 12.00, 13.00, 15.00 & 16.00.

Midsommarafton 24/6 Avgång från Stockholm: 09.00

Midsommardagen 25/6 Inga avgångar från Stockholm.

Söndagen 26/6 Åter enligt tabell se ovan.

 

Öland/Kalmar/Mönsterås - Stockholm (20 juni 2022 - 10 juli 2022)

 

Avg Alla dagar* Alla dagar*  
Byxelkrok, hamnen 07.00 13.30  
Böda Sand rondellen 07.10 13.40  
Böda 07.15 13.45  
Löttorp, vid OKQ8 07.30 14.00  
Källa 07.35 14.05  
Södvik 07.40 14.10  
Föra 07.45 14.15  
Ormöga 07.50 14.20  
Köpingsvik 08.00 14.30  
Borgholm, Resecentrum 08.10 14.40  
Rälla 08.25 14.55  
Glömminge 08.30 15.00  
Färjestaden, Brofästet 08.40 15.10  
Kalmar Centralstation 09.00 15.30  
Mönsterås, E22 09.35 15.05  
Ank      
Rast i Ringarum      
Cityterminalen 14.45 21.15  

 

*Midsommar från Öland:

Midsommarafton Fredag 24/6 inga avgångar från Öland.

Midsommardagen Lör 25/6 Avgång: 11.30 och 13.30 (starttid Byxelkrok).

Söndag 26/6 Avgång: 07.00, 11.30, 13.30 & 14.15 (starttid Byxelkrok).

« tillbaka