Tidtabell 19 juni 2023 - 2 juli 2023

« tillbaka

 

Stockholm - Mönsterås/Kalmar/Öland (19 juni 2023 - 2 juli 2023)

 

Avg Alla dagar* Alla dagar*  
Cityterminalen 09.45 13.00  
Rast i Ringarum      
Ank      
Mönsterås, E22 14.50 18.05  
Kalmar Centralstation 15.25 18.40  
Färjestaden, Träffpunkten 15.45 19.00  
Glömminge 15.55 19.10  
Rälla 16.05 19.20  
Borgholm, Resecentrum 16.15 19.30  
Köpingsvik 16.25 19.40  
Ormöga 16.30 19.45  
Föra 16.40 19.55  
Södvik 16.45 20.00  
Källa 16.50 20.05  
Löttorp, vid OKQ8 17.00 20.15  
Böda 17.15 20.30  
Böda Sand rondellen 17.20 20.35  
Byxelkrok, hamnen 17.30 20.45  

 

*Avvikande tider vid Midsommar från Stockholm:

Inställda turer: Fredag 23/6 13.00
                        Lördag 24/6 09.45, 13.00
                     
Extra turer:    Torsdag 22/6 12.00, 15.00, 16.00
                      Fredag 23/6 ändrad avgång 09.45 till 09.00 istället.
                      
 

 

Öland/Kalmar/Mönsterås - Stockholm (19 juni 2023 - 2 juli 2023)

 

Avg Alla dagar* Alla dagar*  
Byxelkrok, hamnen 07.00 13.30  
Böda Sand rondellen 07.10 13.40  
Böda 07.15 13.45  
Löttorp, vid OKQ8 07.30 14.00  
Källa 07.35 14.05  
Södvik 07.40 14.10  
Föra 07.45 14.15  
Ormöga 07.50 14.20  
Köpingsvik 08.00 14.30  
Borgholm, Resecentrum 08.10 14.40  
Rälla 08.25 14.55  
Glömminge 08.30 15.00  
Färjestaden, Träffpunkten 08.40 15.10  
Kalmar Centralstation 09.00 15.30  
Mönsterås, E22 09.35 15.05  
Ank      
Rast i Ringarum      
Cityterminalen 14.45 21.15  

 

*Avvikande tider vid Midsommar från Öland:

Inställda turer: Fredag 23/6 07.00, 13.30 
                        Lördag 24/6 07.00
                     
Extra turer:    Lördag 24/6 11.30
                      Söndag 25/6 11.30, 14.15
 

« tillbaka